| Item Name | One Way Degassing Valve PE |
|---|---|
| Call | One Way Vent Valve |
| Outer Rim Dia | 23mm |
| Height | 4mm |
| Apply | Adhere To Coffee Foil Bags |
| Item Name | One Way Gas Valve |
|---|---|
| Material | PE Material |
| Outer Diameter | 23mm |
| Height | 4mm |
| Function | One Way Air Degassing |
| Item Name | 1 Way Air Valve For Expelling Air |
|---|---|
| Material | PE Top Grade Material |
| Outside Rim Diameter | 23mm |
| Height | 4mm |
| Hole Amounts | Five Holes |
| Product | One Way Degassing Valve |
|---|---|
| Material | Plastic Body & Silicon Gasket & Silicon Oil |
| Feature | One Way Air Vent |
| Height | 5.7mm |
| Outside Size | 19.8mm |
| Color | White Color,brown Color,Accept Customized Color |
|---|---|
| Material | Food Grade Material PE |
| Diameter | 19.8 Millimeter |
| Height | 5.7 Millimeter |
| Coffee Bag | Supply |
| Color | Different Color Is Accept |
|---|---|
| Material | Food Grade PE |
| Direct Contact With Food | Accept |
| Size | 23*4mm |
| Weight | 1g |
| Product Name | Unidirectional Degassing Valve |
|---|---|
| Known As | One Way Degassing Valve |
| Caliber | 23mm |
| Height | 4m |
| Material | PE |
| Product | Mini One Way Degassing Valve |
|---|---|
| Material | Polyethylene & PVC Gasket |
| Outer Diameter | 23mm |
| Height | 4mm |
| Advantage | Air Release |
| Product | One Direction 1 Way Degassing Valve |
|---|---|
| Material | LDPE Main Body & Silicon Gasket & Silicon Oil |
| Feature | One Direction Air Degassing |
| Height | 5.7milimeter |
| Diameter | 19.8milimeter |
| Product Name | Valve For Ventilation Breathing |
|---|---|
| Material | PE Main Body & Silicon Sheet |
| Function | One Way Air Ventilation |
| Height | 0.57cm |
| Outer Dia | 1.9cm |