| Color | Customed |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Plastic Tyle | Food Grade Material PE |
| Outer Size | 0.7 Centimeter (7mm) |
| Inner Size | 0.5 Centimeter (5mm) |
| Brand Name | Cheer Pack |
|---|---|
| Item Name | Spout Packing Bag Sealing Machine |
| Application | Press Nozzle Sealed On Pouch |
| Driven Type | Semi Automatic / Manual |
| Power | 1800W |
| Product Name | Spouts For Pouches |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Plastic Type | PE Plastic (Polyethylene) |
| Pour Dia | 22mm |
| Outer Diameter | 24.5mm |
| Name | Spouts For Pouches |
|---|---|
| Screw Caps Size | φ13mm×15.5mm |
| Inside Dia | 8.6mm |
| Outside Dia | 10.5mm |
| Outlook | Double Gaps |
| Product Name | Liquid Pouch Bags |
|---|---|
| Material | Laminated Plastic |
| Brand Name | Cheer Pack |
| Use | Wash Fluid Liquid |
| Feature | With 12mm Spout |
| Product Name | Spouts For Pouches |
|---|---|
| Usage | Hair Dye Pouches |
| Feature | Have Theft Proof Loop |
| Material | HDPE Plastic |
| Water Vent | 9.6mm |
| Product Name | Liquid Pouch Packaging |
|---|---|
| Material | PET Food Material |
| Brand Name | Cheer Pack |
| Use | Packaging Bags |
| Feature | Come With Nozzle Spout |
| Color | White Color And Customsize Color |
|---|---|
| Material | 100% New Plastic |
| Plastic Type | Polyethylene Material |
| Inner Diameter | Inner 8.6mm |
| Outer Diameter | Outer 10.6mm |
| Name | Liquid Spout Pouch |
|---|---|
| Pouch Material | PET/AL/NY/LDPE Or Customized |
| Spout Material | PE |
| Sealing With | 16mm Spout Cap |
| Print Process | Gravure Printing |
| Color | Customsize Color,White Color In Stock |
|---|---|
| Material | Full 100% New Plastic |
| Plastic Type | Polyethylene Food Grade |
| Inner Diameter | Plastic Sputs Inner Diameter Is 8.6 Cm |
| Outer Diameter | Spout Caps Outer Diameter Is 10.6cm |