| Item Name | Particule Filler Valve With Silicon Gasket |
|---|---|
| Call | One Way Degassing Valve |
| Outer Rim Diameter | 36.5mm |
| Snap Outer Diameter | 27mm |
| Material | PP Body + Silicon Gasket |
| Item Name | Exhalation Valve With Silicon Gasket |
|---|---|
| Also Call | Particulate Filler Valve |
| Outer Rim Diameter | 36mm |
| Snap Outer Diameter | 26mm |
| Material | PP Body + Silicon Gasket |
| Item Name | Plastic One Way Air Degassing Valve |
|---|---|
| Call | Filter Valve |
| Outer Rim Diameter | 36.5mm |
| Snap Outer Diameter | 27mm |
| Material | PP + Silicon Gasket |
| Product | One Way Degassing Valve |
|---|---|
| Material | Plastic Body & Silicon Gasket & Silicon Oil |
| Feature | One Way Air Vent |
| Height | 5.7mm |
| Outside Size | 19.8mm |
| Product | One Way Ventilation Valve |
|---|---|
| Material | LDPE & Silicon Gasket |
| Diameter | 19.8mm |
| Height | 5.7mm |
| Outlook | Dish Shape |
| Product | One Direction 1 Way Degassing Valve |
|---|---|
| Material | LDPE Main Body & Silicon Gasket & Silicon Oil |
| Feature | One Direction Air Degassing |
| Height | 5.7milimeter |
| Diameter | 19.8milimeter |
| Product | One Way Air Vent Valve |
|---|---|
| Material | PE Main Body & Silicon Gasket & Silicon Oil |
| Feature | One Way Air Vent / Unilateral Air Vent |
| Height | 5.7milimeter |
| Diameter | 19.8milimeter |
| Item Name | One Way Exhalation Valve |
|---|---|
| Outlook | Round Shape |
| Outer Rim Diameter | 36.5mm |
| Snap Outer Diameter | 27mm |
| Vent Diameter | 20mm |
| Product | Unilateral Action 1 Way Air Valve |
|---|---|
| Material | PE Main Body & Silicon Gasket |
| Feature | Unilateral Action Exhaust Air |
| Height | 5.7mm |
| Outer Dia | 19.8mm |
| Item Name | Snap-on Type Air Vent Degassing Valve |
|---|---|
| Action | Breath In One Way Air Vent |
| Outer Rim Diameter | 36.5mm |
| Snap Outer Diameter | 27mm |
| Material | PP Body + Silicon Gasket |