| Name | Exhaust Filter One Way Degassing Gasket Valve |
|---|---|
| Accessory | Silicon Gasket |
| Outer Dia | 37.5mm |
| Connect Diameter | 30mm |
| Height | 9.5mm |
| Product | Coffee Bag Valve |
|---|---|
| Material | LDPE & Silicon |
| Diameter | 19.8mm |
| Height | 5.7mm |
| Usage | Coffee Bag For Air Degassing |
| Product | One Way Breather Valve |
|---|---|
| Material | LDPE Main Body & Silicon Gasket |
| Feature | Round Type |
| Height | 5.7mm |
| Diameter | 19.8mm |
| Item Name | One Way Air Exhalation Valve |
|---|---|
| Feature | Filter Valve |
| Outside Size | φ36mm |
| Snap Size | φ26mm |
| Material | PP Plastic Body + Silicon Gasket |
| Item Name | Plastic Air Vent Valve |
|---|---|
| Material | PP Material |
| Outer Rim | 39mm |
| Height | 10mm |
| Function | One Way Air Filter |
| Item Name | 1 Way Air Valve For Expelling Air |
|---|---|
| Material | PE Top Grade Material |
| Outside Rim Diameter | 23mm |
| Height | 4mm |
| Hole Amounts | Five Holes |
| Product Name | One Way Air Degassing Valve |
|---|---|
| Function | Air Release |
| Diameter | 19.8mm |
| Height | 5.7mm |
| Usage | Fermented Food Package |
| Item Name | One Way Ventilation Valve |
|---|---|
| Function | Discharge Fermentation Air |
| Outer Rim Dia | 23mm |
| Height | 4mm |
| Usage | Hot Seal On Coffee Pouch |
| Item Name | Round Plastic Valve |
|---|---|
| Material | PP Material |
| Outer Rim | 40mm |
| Height | 10mm |
| Function | One Way Air Vent |
| Product Name | One Way Ventilation Valve |
|---|---|
| Call | Small Plastic 1 Way Air Valve |
| External Diameter | 23mm |
| Height | 4m |
| Material | Polyethylene |