| Name | Plastic Spout Screw Capping |
|---|---|
| Feature | Oval Shape Cap |
| Material | Polyethylene Recipe Grade |
| Inner Caliber | 12mm |
| Outer Caliber | 14mm |
| Product Name | Plastic Screw Spout Caps |
|---|---|
| Brand Name | CheerPack |
| Material | PP/PE Material |
| Spout Size | 15mm |
| Thickness | 1mm |
| Product Name | Double Gaps Plastic Pour Spout Caps |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Plastic Type | PE Plastic |
| Nozzle Dia | 15mm |
| Nozzle Outer Dia | 17mm |
| Item Name | Plastic Spout Screw Nozzle Caps |
|---|---|
| Application | Press Sealed On Doypack |
| Plastic Type | Food Grade A |
| Inner Dia | 5mm |
| Outer Dia | 6.3mm |
| Product Name | White Spout Top Caps |
|---|---|
| Sealing On | Laminated Pouches |
| Formation | Nozzle , Insurance Ring And Spout Cap |
| Material | PE Receipe Material |
| Inner Diameter | 1.6cm |
| Product Name | Pilfer Proof Spout Caps |
|---|---|
| Covers For | Laundry Liquid Pouch |
| Outlook | Have Plifer Proof Ring |
| Material | PE Eco Friendly Material |
| Inner Caliber | 1.6 Centimeter |
| Product Name | Flexible Packaging Bag Spout Caps |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Total Height | 34.3mm |
| Inner Diameter | 22mm |
| Outer Diameter | 24.5mm |
| Item Name | Anti-theft Spout Closure |
|---|---|
| Material | PE |
| Inner Diameter | 1.6centimeter |
| Outer Diameter | 1.8centimeter |
| Thickness | 1mm |
| Product Name | Spout Cover Screw Cap |
|---|---|
| Feature | Double Gaps |
| Material | PEmaterial |
| Inner Diameter | 16millimeter |
| Outer Diameter | 18millimeter |
| Product Name | Instant Sherbet Powder Caps |
|---|---|
| Usage | Instant Sherbet Powder Packaging |
| Material | PP Food Material |
| Thickness | 0.6mm |
| Capacity | 4 Gram |