| Color | White Color, Or Any Color |
|---|---|
| Material | PE |
| Inner Diameter | 9.6 Millimeter |
| Outter Daimeter | 11.6 Millimeter |
| Cap Style | Suction Nozzle Cap |
| Item Name | Pour Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Burglar Proof |
| Type | Plastic Nozzle , Cap Cover |
| Material | PE Material |
| Inner Diameter | 1.6cm |
| Item Name | Plastic Spout Cap |
|---|---|
| Feature | Corrosion Proof |
| Type | Spout , Sealing Ring And Cap |
| Material | PE Corrosion Proof Grade |
| Inner Diameter | 16mm |
| Product Name | Plastic Spout Caps With Double Gaps |
|---|---|
| Assemble On | Plastic Bags |
| Material | PP/PE Material |
| Inner Diameter | 16mm |
| Outer Diameter | 18mm |
| Item Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Food Grade Plastic |
| Type | Spout And Cap |
| Material | PE Food Grade Material |
| Inner Diameter | 16mm |
| Product Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Usage | Clay Paste Package Bags |
| Feature | Non Spill |
| Material | HDPE Plastic |
| Inner Diameter | 16mm/18mm |
| Product Name | Medium Size Plastic Nozzle With Cover |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Call | Plastic Spout Caps |
| Inner Diameter | 22mm |
| Outer Diameter | 24.5mm |
| Item Name | Flip Spout Cap |
|---|---|
| Material | PE Spout + PP Flip Cap |
| Nozzle Inner Diameter | 16mm |
| Nozzle Outer Diameter | 18mm |
| Height | 31.3mm |
| Name | Stand Up Flip Top Cap Spouted Pouch |
|---|---|
| Order Type | Custom Type |
| Pouch Type | Flip Top Cap Spout Pouch |
| Feature | With Flip Top Lids |
| Print Process | Gravure Printing , Digital Printed |
| Item Name | Spout Closure With 20-410 Flip Top Lids |
|---|---|
| Material | PE Spout , PP Lids |
| Spout Size | 16mm Pour Size |
| Height | 31.3mm |
| Bottom Sealing Length | 46.5mm |