| Name | One Way Exhaled Valve |
|---|---|
| Come With | Silicon Film |
| Outer Dia | 36.5mm |
| Connect Diameter | 20mm |
| Height | 12mm |
| Product | One Way Degassing Valve |
|---|---|
| Formation | PE Main Body & Silicon Gasket & Silicon Oil |
| Feature | Help Degassing Air From Bags |
| Height | 5.7mm |
| Outside Size | 19.8mm |
| Item Name | Air Filter Exhalation Valve |
|---|---|
| Material | Polypropylene |
| Outer Rim Diameter | 37.5mm |
| Inner Diameter | 28mm |
| Height | 9.5mm |
| Product | One Way Breather Valve |
|---|---|
| Material | PE Main Body & Silicon Gasket |
| Feature | Unilateral Action Air Breath |
| Height | 5.7mm |
| Outer Rim Size | 19.8mm |
| Name | Exhalation Unilateral Air Vent Valve |
|---|---|
| Call | One Way Breath Valve |
| Outer Rim Diameter | 36mm |
| Connect Diameter | 26mm |
| Height | 7.5mm |
| Item Name | Exhalation Valve With Gasket |
|---|---|
| Also Call | Filler Valve |
| Outside Rim Diameter | 36mm |
| Weld Diameter | 26mm |
| Material | PP Body + Silicon Gasket |
| Product | Unilateral Action One Way Degassing Valve |
|---|---|
| Material | PE Main Body & Silicon Gasket |
| Feature | Unilateral Action Degassing Air |
| Height | 5.7mm |
| External Size | 19.8mm |
| Name | Exhaust Air Vent Valve |
|---|---|
| Accessories | Silicon Gasket |
| Outer Dia | 36.5mm |
| Air Vent Diameter | 20mm |
| Height | 12mm |
| Product | 1 Way Air Vlave With Silicon Gasket |
|---|---|
| Material | Plastic Body & Silicon Gasket & Silicon Oil |
| Feature | Air Release In One Way |
| Height | 5.7mm |
| Outside Size | 19.8mm |
| Product | Plastic Air Degassing Valve |
|---|---|
| Formation | PP Main Body & Silicon Gasket & Silicon Oil |
| Feature | Unilateral Air Degassing |
| Height | 5.7milimeter |
| Diameter | 19.8milimeter |