| Name | Exhaust Filter Valve |
|---|---|
| Come With | Silicon Gasket |
| Outer Dia | 37.5mm |
| Connect Diameter | 30mm |
| Height | 9.5mm |
| Item Name | Silicon Exhalation Valve |
|---|---|
| Outlook | Rectangle Type |
| Size | 36mm*36mm |
| Function | One Way Air Breathing Out |
| Height | 14mm |
| Item Name | Plastic Breathing Exhaust Valve |
|---|---|
| Type | One Way Air Ventilator Valve |
| Outer Rim Size | 36mm*36mm |
| Height | 14mm |
| Color | White / Black |
| Item Name | Air Ventilation Valve |
|---|---|
| Function | Dust And Haze Protection |
| Outside Rim Diameter | 36mm |
| Weld Diameter | 26mm |
| Material | PP Main Body + Silicon Gasket |
| Item Name | 1 Way Air Flow Degassing Valve |
|---|---|
| Material | PE Body +PVC Gasket+silicon Oil |
| External Diameter | 23mm |
| Height | 4mm |
| Air Flow | 1 Way Air Flow |
| Item Name | One Way Degassing Valve |
|---|---|
| Material | PE+Silica Gel Gasket+silicon Oil |
| Outside Diameter | 19.8mm |
| Height | 5.7mm |
| Holes | 3 Holes To Exhale Air |
| Name | Filter Ventilation Valve |
|---|---|
| Other Name | Exhalation Valve |
| Outer Rim Diameter | 36.5mm |
| Snap Outer Diameter | 27mm |
| Air Vent Diameter | 20mm |
| Name | Breathing Filter Valve |
|---|---|
| Accessories | Come With Silicon Gasket |
| Outer Rim Diameter | 36.5mm |
| Snap Outer Diameter | 27mm |
| Air Vent Diameter | 20mm |
| Item Name | Exhalation Valve |
|---|---|
| Function | Exhale Air In One Way Direction |
| Outer Rim Diameter | 36.5mm |
| Pore Diamter | 27mm |
| Material | PP Body + Silicon Gasket |
| Item Name | Round Ventilator Valve Dia 40mm |
|---|---|
| Material | PP Plastic + Silicon Gasket |
| Outer Rim Diameter | 40mm |
| Inner Diameter | 32mm |
| Height | 9.8mm |