| Product Name | Press And Shake Bottle Cap |
|---|---|
| Usage | Vitamin Powder Pack |
| Material | PP Food Grade A |
| Thickness | 0.6mm |
| Peformance | Innovocation Drink |
| Item Name | 20-410 Bottle Caps |
|---|---|
| Material | Polypropylene Plastic |
| Inner Size | Dia 20mm |
| Outer Size | Dia 23mm |
| Height | 19mm |
| Item Name | Flip Top Cap Dispensing Bottle Caps |
|---|---|
| Neck Inner Diameter | 20mm |
| Neck Outer Diameter | 23mm |
| Total Height | 19mm |
| Vent Hole Diameter | 3.2mm |
| Item Name | Plastic Flip Top Caps |
|---|---|
| Neck Size | φ24mm |
| Outer Neck Size | φ27mm |
| Height | 18mm |
| Liquid Drop Diameter | 3mm |
| Item Name | Plastic Disc Flip Top Cap |
|---|---|
| Inner Diameter | 24mm |
| External Diameter | 27mm |
| Neck Height | 18mm |
| Vent Hole Diameter | 3mm |
| Item Name | Flip Top Dispensing Caps 24 410 |
|---|---|
| Neck Diameter | 24mm |
| External Neck Diameter | 27mm |
| Neck Height | 18mm |
| Liquid Drop Diameter | 3mm |
| Item Name | 20-410 Flip Top Cap |
|---|---|
| Material | Polypropylene Plastic |
| Inner Size | Dia 20mm |
| Outer Size | Dia 23mm |
| Height | 19mm |
| Item Name | Flip Top Cap |
|---|---|
| Inside Diameter | 24mm |
| Outside Diameter | 27mm |
| Height | 22mm |
| Vent Hole Diameter | 3mm |
| Product Name | Plastic Bottle Caps |
|---|---|
| Usage | Beverage Powder Packaging |
| Material | PP Food Material |
| Thickness | 0.6mm |
| Feature | Press Type |
| Name | Plastic Spout Bottle Cap |
|---|---|
| Advantage | Eco Friendly |
| Material | Polyethylene Grade A |
| Inner Fluidway | 12mm |
| Outer Fluidway | 14mm |