| Item Name | Folding Pouch Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Recipe Grade |
| Type | Spout , Sealing Ring And Cap |
| Material | PE Grade , Pasteurization Available |
| Inner Diameter | 16mm |
| Product Name | Plastic Spouts Caps Design |
|---|---|
| Install In | Squeeze Refillable Bags |
| Outlook | Nozzle , Insurance Ring And Caps |
| Material | Polyethylene Material |
| Inner Caliber | 1.6cm |
| Product Name | Doypack Packing Spout Caps |
|---|---|
| Usage | Doypack |
| Feature | Tamper Proof |
| Material | PE Food Grade |
| Internal Diameter | 16mm |
| Product Name | Spout Cap |
|---|---|
| Combine With | Flexible Packaging Granules Bags |
| Type | Nozzle ,Spout Cap |
| Material | PE Sanitary Material |
| Inner Diameter | 1.6cm |
| Name | Baby Food Pouch Spout Caps |
|---|---|
| Caps Size | φ13mm×15.5mm |
| Spout Inner Dia | φ8.6mm |
| Spout External Dia | φ10.5mm |
| Feature | Food Grade Admit |
| Name | Plastic Spout Covers |
|---|---|
| Caps Size | φ13mm×15.5mm |
| Spout Inner Dia | φ8.6mm |
| Spout Outer Dia | φ10.5mm |
| Feature | Anti Theft |
| Material | PET /AL /PA /PE |
|---|---|
| Thickness | 150C |
| Cap Style | Spout Cap |
| Spout Diameter | 8.6mm,9.6mm,12mm,16mm, Ect |
| Product Name | Different Styles Plastic Liquid Spout Bags For Packaging Laundry Liquid |
| Model Name | 24/410 Flip Top Cap |
|---|---|
| Inside Diameter | 24mm |
| Outside Diameter | 27mm |
| Neck Height | 18mm |
| Liquid Drop Diameter | 3mm |
| Material | PET /AL /PA /PE |
|---|---|
| Thickness | 150C |
| Cap Style | Spout Cap |
| Spout Diameter | 8.6mm,9.6mm,12mm,16mm, Ect |
| Bag Size | According To Custom |
| Product Name | Plastic Double Gaps Suction Nozzle With Cap |
|---|---|
| Packing On | Spout Pouch |
| Material | Polyethylene Material |
| Inner Diameter | 9.6mm |
| Outer Diameter | 11.6mm |