| Product Name | Compostable Spout Cap |
|---|---|
| Application | Various Flexible Spout Pouch |
| Outlook | Single Gap |
| Material | PE Food Safety Material |
| Inner Diameter | 9.6mm |
| Material | PET /AL /PA /PE |
|---|---|
| Thickness | 150C |
| Cap Style | Spout Cap |
| Spout Diameter | 8.6mm,9.6mm,12mm,16mm, Ect |
| Bag Size | According To Custom |
| Item Name | Plastic Spout Nozzle In Flip Top Bottle Cap |
|---|---|
| Material | HDPE Spout Nozzle + PP Cap |
| Nozzle Inner Diameter | 16mm |
| Nozzle Outer Diameter | 18mm |
| Height | 31.3mm |
| Item Name | Spout Screw Tops With Flip Top Bottle Caps |
|---|---|
| Material | Top Grade Food Gradeplastic |
| Spout Size | 16mm Inside Diameter |
| Height | 31.3mm |
| Bottom Sealing Length | 46.5mm |
| Item Name | Plastic Bottle Spout Cap |
|---|---|
| Feature | Pilferage-proof |
| Nozzle Diameter | 16millimeter |
| Nozzle Outer Diameter | 18millimeter |
| Thickness | 1mm |
| Color | Gray, Yellow And So On |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Quantity | Stock Tyle Plastic Spout Caps Accept Small Order Quanity |
| Plastic Spout Caps Dimensions | Inner Diameter 12mm |
| OEM/ODM Service | Plastic Spout Caps Suuply OEM/ODM Service |
| Color | Cplor Black And Color White |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Plastic Tyle | HDPE |
| Outer Size | 1.8 Centimeter (18mm) |
| Inner Size | 1.6 Centimeter (16mm) |
| Color | Cplor Black And Color White |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Plastic Tyle | HDPE |
| Outer Size | 18mm |
| Inner Size | 16mmmeter |
| Product Name | Plastic Spouts Caps Design |
|---|---|
| Install In | Squeeze Refillable Bags |
| Outlook | Nozzle , Insurance Ring And Caps |
| Material | Polyethylene Material |
| Inner Caliber | 1.6cm |
| Product Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Usage | Medicine Paste Package |
| Feature | Have Easy Tear Ring |
| Material | PE Food Grade |
| Inner Caliber | 16mm |