| Item Name | One Way Air Vent Valve |
|---|---|
| Function | Air Degassing From Bags |
| Outer Dia | 23mm |
| Height | 4mm |
| Usage | Box Pouch Coffee Bag |
| Item Name | Unidirectional Air Degassing Valve |
|---|---|
| Function | Exhaust Superflous Air From Pouch |
| Outer Rim Dia | 23mm |
| Height | 4mm |
| Usage | Ziplockk Coffee Pouch |
| Color | White Color |
|---|---|
| Material | 100% New PE |
| Weight | 1.1g Per Valve |
| Iterm NO. | A2 |
| Feature | Moisture Proof |
| Item Name | Small Plastic One Way Valve |
|---|---|
| Name2 | Unilateral Coffee Valve |
| Outer Size | 23mm |
| Height | 4mm |
| Holes | 5 Holes |
| Product Name | One Way Ventilation Valve |
|---|---|
| Call | Small Plastic 1 Way Air Valve |
| External Diameter | 23mm |
| Height | 4m |
| Material | Polyethylene |
| Color | White Color |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Diameter | 23 Millimeter |
| Height | 4 Millimeter |
| Plastic Type | PE |
| Color | Pantone Color Board |
|---|---|
| Material | PE Hygien Grade |
| Diameter | 19.8mm |
| Height | 5.7mm |
| Usage | Expel Air /release Air From Bags |
| Product | One Way Ventilation Valve |
|---|---|
| Material | LDPE & Silicon Gasket |
| Diameter | 19.8mm |
| Height | 5.7mm |
| Outlook | Dish Shape |
| Item Name | One Way Exhalation Valve |
|---|---|
| Outlook | Round Shape |
| Outer Rim Diameter | 36.5mm |
| Snap Outer Diameter | 27mm |
| Vent Diameter | 20mm |
| Color | White Color |
|---|---|
| Material | New Polyethylene |
| Packing | 18000pcs Per Box |
| Iterm NO. | A1 |
| Feature | One Way Degassing |