| Color | White |
|---|---|
| Material | PE Food Grade |
| Diameter | 23mm |
| Height | 4mm |
| Usage | Coffee Packing Bags |
| Color | Personalized |
|---|---|
| Material | PE |
| Diameter | 19.8mm |
| Height | 5.7mm |
| Usage | Foil Coffee Storage Bags |
| Color | Brown Color |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Diameter | 23mm (millimeter) |
| Height | 4mm (millimeter) |
| Plastic Type | Food Grade Material PE |
| Item Name | Plastic One Way Air Degassing Valve |
|---|---|
| Call | Filter Valve |
| Outer Rim Diameter | 36.5mm |
| Snap Outer Diameter | 27mm |
| Material | PP + Silicon Gasket |
| Item Name | Coffee Degassing Plastic Valve |
|---|---|
| Material | PE+PVC Gasket+silicon Oil |
| External Diameter | 23mm |
| Height | 4mm |
| Holes | Five Holes To Release Air |
| Product | 1 Way Air Vent Valve |
|---|---|
| Material | LDPE Material |
| Diameter | 19.8mm |
| Height | 5.7mm |
| Usage | Sealed On Fertilizer Bags |
| Product | Ventilation Valve |
|---|---|
| Formation | PE Main Body & Silicon Gasket & Silicon Oil |
| Feature | Exhale Air / Vent Air Flow From Bags |
| Height | 0.57cm |
| Outer Size | 1.98cm |
| Item Name | Gas Release Valve One Way |
|---|---|
| Shape | Round |
| Outer Rim Diameter | 36.5mm |
| Vent Diameter | 20mm |
| Formation | PP Body + Silicon Gasket |
| Item Name | Air Ventilation Valve |
|---|---|
| Function | Dust And Haze Protection |
| Outside Rim Diameter | 36mm |
| Weld Diameter | 26mm |
| Material | PP Main Body + Silicon Gasket |
| Material | NS/PP/PE |
|---|---|
| Use | Mask Bag |
| Color | White, Can Be Costomed |
| Capacity | 0.3g |
| Factory | Manufactuer Of The Mask Syringe |