| Product Name | Unidirectional Degassing Valve |
|---|---|
| Known As | One Way Degassing Valve |
| Caliber | 23mm |
| Height | 4m |
| Material | PE |
| Product | One Way Ventilation |
|---|---|
| Material | Polyethylene Food Grade |
| Outer Diameter | 23mm |
| Height | 4mm |
| Function | Relief Gas |
| Product | Unilateral Action 1 Way Air Valve |
|---|---|
| Material | PE Main Body & Silicon Gasket |
| Feature | Unilateral Action Exhaust Air |
| Height | 5.7mm |
| Outer Dia | 19.8mm |
| Product | One Way Breather Valve |
|---|---|
| Material | LDPE Main Body & Silicon Gasket |
| Feature | Round Type |
| Height | 5.7mm |
| Diameter | 19.8mm |
| Item Name | Particle One Way Exhalation Filter Valve |
|---|---|
| Material | PP Material |
| Outer Rim | 40mm |
| Height | 10mm |
| Function | One Way Air Vent |
| Item Name | Snap-on Type Air Vent Degassing Valve |
|---|---|
| Action | Breath In One Way Air Vent |
| Outer Rim Diameter | 36.5mm |
| Snap Outer Diameter | 27mm |
| Material | PP Body + Silicon Gasket |
| Product | Unilateral Coffee Valve |
|---|---|
| Material | LDPE Main Body & Silicon Gasket |
| Feature | With Sillicon Oil |
| Height | 5.7mm |
| Diameter | 19.8mm |
| Product Name | Valve For Ventilation Breathing |
|---|---|
| Material | PE Main Body & Silicon Sheet |
| Function | One Way Air Ventilation |
| Height | 0.57cm |
| Outer Dia | 1.9cm |
| Item Name | Unilateral Coffee Valves Single Air Vent |
|---|---|
| Material | HDPE Material |
| Outer Rim | 23mm |
| Height | 4mm |
| Function | Unilateral / Single Air Vent |
| Product Name | Unilateral Air Discharge Valve |
|---|---|
| Material | PE Main Body & Silicon Gasket |
| Function | One Way Air Discharge |
| Height | 0.57cm |
| Outer Dia | 1.9cm |