| Color | Different Color Is Accept |
|---|---|
| Material | Food Grade PE |
| Direct Contact With Food | Accept |
| Size | 23*4mm |
| Weight | 1g |
| Product Name | One Way Air Degassing Valve |
|---|---|
| Function | Air Release |
| Diameter | 19.8mm |
| Height | 5.7mm |
| Usage | Fermented Food Package |
| Product Name | One Way Degassing Valve |
|---|---|
| Known As | One Direction Degassing Valve |
| Diameter | 23mm |
| Height | 4m |
| Material | PE |
| Model Name | Coffee Bag Valve |
|---|---|
| Model | A2 |
| Outer Diameter | 19.8mm |
| Height | 5.7mm |
| Material | Polyethylene And Silicon Gasket |
| Color | White Color |
|---|---|
| Material | Plastic PE |
| Diameter | 19.8mm |
| Height | 0.4cm |
| Industrial Use | Food |
| Color | Customer's Requiring Color |
|---|---|
| Material | Polyethylene |
| Diameter | 2.3cm |
| Height | 0.4cm |
| Usage | Relief Gas |
| Product | One Way Vent Valve |
|---|---|
| Material | Polyethylene Plastic |
| Size | Outer Size 23mm |
| Height | 4mm |
| Function | Help Coffee Bean Fresh |
| Color | Blown Color |
|---|---|
| Material | Plastic Polyethylene |
| Diameter | 23mm |
| Height | 4mm |
| Industrial Use | Coffee Bag |
| Color | OEM Color |
|---|---|
| Material | 100% New Polyethylene |
| Diameter | 19.8mm |
| Height | 5.7mm |
| Industrial Use | Coffee Bag With Valve |
| Color | Personlize Color |
|---|---|
| Material | Polyethylene |
| Diameter | 2.3cm |
| Height | 0.4cm |
| Usage | Gas Release |