| Product Name | Creative Pattern Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Outlook | Creative Pattern |
| Material | PE Receipe Grade |
| Inner Diameter | 16mm |
| Outer Diameter | 18mm |
| Product Name | 16mm Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Have Double Gaps |
| Material | PP/PEmaterial |
| Inner Diameter | 16mm |
| Outer Diameter | 18mm |
| Product Name | Plastic Spout Caps Customized |
|---|---|
| Usage | Baby Food Corner Pouch |
| Feature | Have Tamper Proof Ring |
| Material | PE Food Grade |
| Inner Caliber | 16mm |
| Product Name | Plastic Screw Caps |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Plastic Type | PE Plastic |
| Inner Diameter | 22mm |
| Outer Diameter | 24.5mm |
| Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Anti-corrosion |
| Advantage | Excellent Durability |
| Material | HDPE Plastic |
| Inner Size | 16mm |
| Product Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Double Gaps |
| Material | PP Plastic Material |
| Spout Caliber | 9.6mm |
| Spout Outer Caliber | 11.6mm |
| Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Caps Size | φ20mm×23mm |
| Spout Inner Dia | φ16mm |
| Spout Outer Dia | φ18mm |
| Feature | Colorful |
| Product Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Feature | With Foil Liners And Seals |
| Advantage | Tight Sealing Up |
| Material | PE Food Grade |
| Spout Diameter | 4-20mm |
| Name | Plastic Screw Caps |
|---|---|
| Caps Size | φ13mm×15.5mm |
| Spout Inner Dia | φ8.6mm |
| Spout Outer Dia | φ10.5mm |
| Feature | Double Gap |
| Item Name | Plastic Spout Caps For Daily Chemical Products Pouch |
|---|---|
| Material | HDPE Material , Corrosion Proof |
| Inner Diameter | 1.6 Centimeter |
| Outer Diameter | 1.8 Centimeter |
| Thickness | 1millimeter |