| Model Name | 24/410 Flip Top Cap |
|---|---|
| Inside Diameter | 24mm |
| Outside Diameter | 27mm |
| Neck Height | 18mm |
| Liquid Drop Diameter | 3mm |
| Product Name | Laundry Detergent Spout Caps |
|---|---|
| Usage | Laundry Detergent Packaging Pouch |
| Feature | Fit For Different Pouch |
| Material | PE Food Security Grade |
| Size | 10mm / 12mm / 16mm |
| Color | Pink Color |
|---|---|
| Material | Material Polyethylene |
| Inner Diameter | 9.6mm |
| Outer Daimete | 11.6mm |
| Heat Seal Size | 44mm |
| Product Name | Spout Caps For Liquor Bag |
|---|---|
| Install In | Liquor Bag |
| Outlook | Nozzle , Safety Ring And Caps |
| Material | PE Material |
| Inner Diameter | 16mm |
| Product Name | Laundry Detergent Caps |
|---|---|
| Install In | Laundry Detergent Bag |
| Outlook | Nozzle , Sealing Ring And Cap |
| Material | Anti Corrosion PE Material |
| Inner Diameter | 16mm |
| Product Name | Easy Pour Spout Cap |
|---|---|
| Install In | Flexible Bag |
| Outlook | Spout Cap With Safety Ring |
| Material | PE Sanitary Grade Material |
| Inner Diameter | 9.6mm |
| Product Name | Plastic Spouts With Caps |
|---|---|
| Packing On | Spout Pouch Doypack |
| Material | PP/PE Material |
| Inner Diameter | 9.6mm |
| Outer Diameter | 11.6mm |
| Supply Alility | 1,000,000pcs Per Month |
|---|---|
| Payment Terms | TT, Western Union And So On. |
| Color | Gray Color |
| Material | PE |
| Heat Seal Size | 0.36cm |
| Color | All Color |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Material | Plastic 100% Foof Grade HDPE |
| Size | Inner Diameter 16mm*outer 18mm |
| Feature | Non Spill |
| Product Name | Chemical Spout Caps |
|---|---|
| Install In | Chemical Composible Bag |
| Comprise | Nozzle , Sealing Ring And Cap |
| Material | Corrosion Proof PE Material |
| Inner Diameter | 16mm |