| Item Name | Versatile Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Versatile ,multifunction |
| Type | Spout And Cap |
| Material | PE Sanitary Grade |
| Inner Diameter | 16mm |
| Product Name | Plastic Spout Closure |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Name2 | Plastic Spout Caps |
| Inner Diameter | 22mm |
| Outer Diameter | 24.5mm |
| Item Name | Recipe Capsule Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Recipe Capsule |
| Type | Spout , Sealing Loop And Cover |
| Material | PE Grade |
| Inner Diameter | 1.6cm |
| Name | Baby Food Pouch Caps |
|---|---|
| Caps Size | φ20×23mm |
| Spout Size | φ16mm×18mm |
| Material | HDPE Food Grade |
| Feature | Convenient Rotation |
| Product Name | PP Baby Food Pouch Tops Spout |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Plastic Type | PP/PE Plastic |
| Nozzle Inside Dia | φ15mm |
| Nozzle Outside Dia | φ17mm |
| Product Name | One Way Air Vent Plastic Screw Spout Caps |
|---|---|
| Application | Medical Paste Pouch |
| Screw Cap | Pattern Cutout Type |
| Material | PE Food Safety Material |
| Inner Diameter | 16mm |
| Product Name | Plastic Flexible Packing Spout Caps |
|---|---|
| Tops On | Breakfast Soybean Milk Doypack |
| Color | Multi-color |
| Material | HDPE Plastic |
| Inner Dia | 8.2 Millmeter |
| Product Name | 8.2mm Plastic Screwing Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Comfortable Touching |
| Color | White Color |
| Material | HDPE Plastic |
| Inner Dia | 8.2mm |
| Product Name | Plastic Spout Covers Nozzle With Foil Seal Liner |
|---|---|
| Feature | With Protection Easy Peelable Seal Liner |
| Function | 100% Sealing Up , Won't Leak |
| Spout Material | PE Plastic |
| Inner Caliber | 16mm |
| Color | Customized |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Plastic Tyle | Polyethylene |
| MOQ | 100,000pcs |
| Outer Size | 11.6 Millimeter |