| Product Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Name2 | Screw On Pour Spouts |
| Material | Polyethylene Plastic |
| Internal Diameter | 12mm |
| External Diameter | 14mm |
| Product Name | Plastic Spout Caps Customized |
|---|---|
| Usage | Baby Food Corner Pouch |
| Feature | Have Tamper Proof Ring |
| Material | PE Food Grade |
| Inner Caliber | 16mm |
| Product Name | Plastic Bottle Caps |
|---|---|
| Usage | Beverage Powder Packaging |
| Material | PP Food Material |
| Thickness | 0.6mm |
| Feature | Press Type |
| Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Caps Size | φ20mm×23mm |
| Spout Size | φ16mm×18mm |
| Material | HDPE Plastic |
| Feature | Eco Friendly No Plasticizer |
| Product Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Double Gaps |
| Material | PP Plastic Material |
| Spout Caliber | 9.6mm |
| Spout Outer Caliber | 11.6mm |
| Product Name | Plastic Spout Cap |
|---|---|
| Inner Diamter | 16mm |
| Outer Diameter | 18mm |
| Heat Seal Size | 52mm |
| Weight | 6.1g |
| Product Name | Plastic Flexible Packing Spout Caps |
|---|---|
| Tops On | Breakfast Soybean Milk Doypack |
| Color | Multi-color |
| Material | HDPE Plastic |
| Inner Dia | 8.2 Millmeter |
| Color | Primary Color, Can Be Customed |
|---|---|
| Material | Polyethylene, Food Grade Material |
| Feture | 100% Seal |
| Can Bera Temperature | 83 Degrees |
| Use | The Plastic Pouch Or Bag Which Need To Never Leak |
| Inner And Outer Diameter | 0.86cm, 1.05cm |
|---|---|
| Hot Seal Size | 33mm |
| Weight | Spout 1.9g,Cap 1.29g |
| Bear Temperature | 83° |
| Color | Red Color,can Be Customed Any Color |
| Supply Alility | 1,000,000pcs Per Month |
|---|---|
| Payment Terms | TT, Western Union And So On. |
| Color | Gray Color |
| Material | PE |
| Heat Seal Size | 0.36cm |