| Item Name | Spout Closure With 20-410 Flip Top Lids |
|---|---|
| Material | PE Spout , PP Lids |
| Spout Size | 16mm Pour Size |
| Height | 31.3mm |
| Bottom Sealing Length | 46.5mm |
| Color | Gray, Yellow And So On |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Quantity | Stock Tyle Plastic Spout Caps Accept Small Order Quanity |
| Plastic Spout Caps Dimensions | Inner Diameter 12mm |
| OEM/ODM Service | Plastic Spout Caps Suuply OEM/ODM Service |
| Material | Food Grade Material PE |
|---|---|
| Color | You Can Coutomed The Plastic Spout Cap Color |
| Use | Laundry Bag Pouch |
| Inner Diameter | 16mm |
| Outer Diameter | 18mm |
| Color | Cplor Black And Color White |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Plastic Tyle | HDPE |
| Outer Size | 1.8 Centimeter (18mm) |
| Inner Size | 1.6 Centimeter (16mm) |
| Color | Customized |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Plastic Tyle | Polyethylene |
| MOQ | 100,000pcs |
| Outer Size | 11.6 Millimeter |
| Color | Primary Colors, Colorful |
|---|---|
| Material | Plastic Polyethylene |
| Spout Caps Sample | Many Kinds Style Spout Caps Free Sample Available |
| MOQ | 100 Thousand Piece Spout Caps |
| Application Area | Stand Up Pouch, Plastic Pouch, Doypack |
| Color | Primary Colors, Colorful |
|---|---|
| Material | Plastic |
| OEM Service | Offered |
| Diameter | Plastic Spout Caps Diameter Is 8.6 Millimeter |
| Application Area | Stand Up Pouch, Plastic Pouch, Doypack |
| Product Name | Laundry Detergent Caps |
|---|---|
| Install In | Laundry Detergent Bag |
| Outlook | Nozzle , Sealing Ring And Cap |
| Material | Anti Corrosion PE Material |
| Inner Diameter | 16mm |
| Product Name | Spout Caps For Liquor Bag |
|---|---|
| Install In | Liquor Bag |
| Outlook | Nozzle , Safety Ring And Caps |
| Material | PE Material |
| Inner Diameter | 16mm |
| Product Name | Plastic Pour Spout With Air Vent Hole |
|---|---|
| Outlook | With Air Vent Hole |
| Material | PE Receipe Grade |
| Inner Diameter | 16mm |
| Outer Diameter | 18mm |