| Product Name | Creative Plastic Bottle Caps |
|---|---|
| Packing On | Fruit Powder |
| Material | PP Food Material |
| Thickness | 0.6mm |
| Process Technology | Injection Plastic Mould |
| Product Name | Plastic Spouts With Caps |
|---|---|
| Packing On | Spout Pouch Doypack |
| Material | PP/PE Material |
| Inner Diameter | 9.6mm |
| Outer Diameter | 11.6mm |
| Item Name | Tamper-proof Plastic Bottle Caps |
|---|---|
| Material | HDPE Material |
| Inner Diameter | 1.6cm |
| Outer Diameter | 1.8cm |
| Thickness | 1mm |
| Name | Plastic Liquor Pour Spouts |
|---|---|
| Feature | Suction Nozzle With Oval Cap |
| Material | HDPE Plastic |
| Inner Diameter | 12mm |
| Outer Diameter | 14mm |
| Item Name | Easy Tighten Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Material | PE Food Grade Material |
| Inner Diameter | 16mm |
| Outer Diameter | 18mm |
| Height | 31mm |
| Body Material | Plastic |
|---|---|
| Plastic Type | PET |
| Base Material | PET |
| Collar Material | PET |
| Sealing Type | Flip Top Cap |
| Item Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Food Grade Plastic |
| Type | Spout And Cap |
| Material | PE Food Grade Material |
| Inner Diameter | 16mm |
| Item Name | Anti-theft Spout Closure |
|---|---|
| Material | PE |
| Inner Diameter | 1.6centimeter |
| Outer Diameter | 1.8centimeter |
| Thickness | 1mm |
| Name | Plastic Spout Covers |
|---|---|
| Caps Size | φ13mm×15.5mm |
| Spout Inner Dia | φ8.6mm |
| Spout Outer Dia | φ10.5mm |
| Feature | Anti Theft |
| Base Material | PET |
|---|---|
| Cap Material | Plastic,PP,PS,ABS |
| Color | Customized Color |
| Sample | Available For Free |
| Capacity | 250ML/Customized |