| Color | Color White |
|---|---|
| Material | Plastic PE |
| Material Grade | Food Grade |
| Outer Size | 14mm |
| Inner Size | 12mm |
| Color | Different Color Id Accept |
|---|---|
| Material | PE |
| Direct Contact With Food | Accept |
| Heat Seal Size | 5.2 Centimeter |
| Outer Size | 1.8 Centimeter |
| Material | Plastic |
|---|---|
| Plastic Type | PE |
| Spout Size | 8.6 Mm Diameter |
| Net Weight | 4g/pcs |
| Packing Box Size | 57*37*42mm |
| Product Name | Spout Cap |
|---|---|
| Combine With | Flexible Packaging Granules Bags |
| Type | Nozzle ,Spout Cap |
| Material | PE Sanitary Material |
| Inner Diameter | 1.6cm |
| Item Name | Pour Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Burglar Proof |
| Type | Plastic Nozzle , Cap Cover |
| Material | PE Material |
| Inner Diameter | 1.6cm |
| Item Name | Folding Pouch Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Recipe Grade |
| Type | Spout , Sealing Ring And Cap |
| Material | PE Grade , Pasteurization Available |
| Inner Diameter | 16mm |
| Product Name | Easy Pour Spout Cap |
|---|---|
| Install In | Flexible Bag |
| Outlook | Spout Cap With Safety Ring |
| Material | PE Sanitary Grade Material |
| Inner Diameter | 9.6mm |
| Product Name | Plastic Spouts Caps Design |
|---|---|
| Install In | Squeeze Refillable Bags |
| Outlook | Nozzle , Insurance Ring And Caps |
| Material | Polyethylene Material |
| Inner Caliber | 1.6cm |
| Product Name | Screw Cap And Plastic Spout |
|---|---|
| Install In | Food Package |
| Outlook | Spout , Safety Ring And Screw Caps |
| Material | Polyethylene Food Grade |
| Inner Caliber | 1.6cm |
| Product Name | 16mm Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Have Double Gaps |
| Material | PP/PEmaterial |
| Inner Diameter | 16mm |
| Outer Diameter | 18mm |