| Name | Flip Dispensing Cap Spout Pouch Packaging |
|---|---|
| Supply Type | Personalized |
| Pouch Type | Flip Top Caps On |
| Feature | With 20 410 Flip Dispensing Cap |
| Print Process | Gravure Printing , Digital Printed |
| Name | Flip Top Liquid Spout Stand Up Bags |
|---|---|
| Capacity | 250ML |
| Seal Type | Spout + Flip Top Cap |
| Feature | With Flip Top Lids |
| Print Process | Gravure Printing , Digital Printed |
| Item Name | Flip Top Cap |
|---|---|
| Inner Diameter | 24mm |
| External Diameter | 27mm |
| Neck Height | 18mm |
| Vent Hole Diameter | 3mm |
| Item Name | Flip Top Dispensing Caps 24 410 |
|---|---|
| Neck Diameter | 24mm |
| External Neck Diameter | 27mm |
| Neck Height | 18mm |
| Liquid Drop Diameter | 3mm |
| Item Name | Plastic Tube Head |
|---|---|
| Tube Dia | φ35mm Soft Tube Container |
| Material | Polyethylene Plastic |
| Head Inner Diameter | 8mm |
| Head Outer Diameter | 11mm |
| Item Name | Aluminum Plastic Soft Tube Head |
|---|---|
| Head Type | In Round Bottom |
| Material | PE Food Grade Plastic |
| Head Inner Diameter | 8mm |
| Head Outer Diameter | 11mm |
| Item Name | Plastic Round Tube Head |
|---|---|
| Head Type | In Round Bottom |
| Material | PE Food Grade Plastic |
| Inner Caliber | 8mm |
| Outer Caliber | 11mm |
| Item Name | Plastic Tube Head |
|---|---|
| Application | Cosmetic Soft Laminated Tube |
| Item Material | Polyethylene Plastic |
| Head Inner Diameter | 8.5mm |
| Head Outer Diameter | 11.5mm |
| Item Name | Plastic Tube Head |
|---|---|
| Application | Food Laminated Tube |
| Item Material | PE Food Grade Plastic |
| Nozzle Inner Diameter | 8.5mm |
| Nozzle Outer Diameter | 11.5mm |
| Color | Customized Colors,light Grey And White |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Material | HDPE Plastic |
| Inner Diameter | 12 Milimeter |
| Outer Diameter | 14 Milimeter |