| Item Name | Plastic Spout Caps For Daily Chemical Products Pouch |
|---|---|
| Material | HDPE Material , Corrosion Proof |
| Inner Diameter | 1.6 Centimeter |
| Outer Diameter | 1.8 Centimeter |
| Thickness | 1millimeter |
| Material | PET /AL /PA /PE |
|---|---|
| Thickness | 150C |
| Cap Style | Spout Cap |
| Spout Diameter | 8.6mm,9.6mm,12mm,16mm, Ect |
| Bag Size | According To Custom |
| Product Name | Instant Sherbet Powder Caps |
|---|---|
| Usage | Instant Sherbet Powder Packaging |
| Material | PP Food Material |
| Thickness | 0.6mm |
| Capacity | 4 Gram |
| Name | Screw Cap With Spout |
|---|---|
| Heat Seal Size | 26mm |
| Inner Diameter | 8.6mm |
| Outer Diameter | 10.5mm |
| Feature | Double Gap |
| Material | PET /AL /PA /PE |
|---|---|
| Thickness | 150C |
| Cap Style | Spout Cap |
| Spout Diameter | 8.6mm,9.6mm,12mm,16mm, Ect |
| Bag Size | According To Custom |
| Name | Plastic Spout Nozzle |
|---|---|
| Feature | With Lipstick Brush / Mascara Brush |
| Spout Inner Dia | φ8mm |
| Spout Outer Dia | φ9.2mm |
| Caps Size | φ11mm×14mm |
| Item Name | Baby Wet Wipes Cover |
|---|---|
| Outer Length | 108.5mm |
| Outer Width | 73mm |
| Inner Length | 70mm |
| Inner Width | 40mm |
| Product Name | White Spout Top Caps |
|---|---|
| Sealing On | Compound Bags |
| Formation | Nozzle , Insurance Ring And Spout Cap |
| Material | PE Receipe Material |
| Inner Diameter | 1.6cm |
| Product Name | Plastic Spout Covers Nozzle With Foil Seal Liner |
|---|---|
| Feature | With Protection Easy Peelable Seal Liner |
| Function | 100% Sealing Up , Won't Leak |
| Spout Material | PE Plastic |
| Inner Caliber | 16mm |
| Name | Breathable 16mm Spout Cap PE Material White Black Color Injection Modeling |
|---|---|
| Inner Diameter | 16mm |
| Outer Diameter | 18mm |
| Material | PE |
| Color | White , Black |