| Item Name | Spout Cap Nozzle 13mm Doypack Plastic Spout Cap |
|---|---|
| Material | Food Grade PE Material |
| Spout Size | 13mm Spout Cap |
| Height | 3.35cm |
| Bottom Sealing Length | 3.6cm |
| Item Name | Plastic Tube Head |
|---|---|
| Application | Aluminum Platic Tube |
| Item Material | Polyethylene Plastic |
| Nozzle Inner Diameter | 8.5mm |
| Nozzle Outer Diameter | 11.5mm |
| Product Name | Plastic Soft Tube Shoulder |
|---|---|
| Processing Method | Injection Plastic Molding |
| Tube Diameter | Use On φ28mm Soft Tube |
| Material | HDPE Recipe Grade |
| Top Inner Diameter | 8.5mm |
| Item Name | Soft Tube Nozzle |
|---|---|
| Tube Dia | Use On φ35mm Soft Tube |
| Material | Polyethylene Plastic |
| Nozzle Inner Diameter | 8mm |
| Nozzle Outer Diameter | 11mm |
| Item Name | Plastic Tube Head Closure |
|---|---|
| Bottom Type | Round Bottom |
| Material | PE Food Grade Plastic |
| Head Inner Diameter | 8mm |
| Head Outer Diameter | 11mm |
| Item Name | Laminated Tube Head |
|---|---|
| Style | In Round Bottom Style |
| Material | PE Food Grade Plastic |
| Nozzle Inner Diameter | 8mm |
| Nozzle Outer Diameter | 11mm |
| Item Name | Plastic Tube Head |
|---|---|
| Call | 35 Tube Head |
| Material | PE Plastic |
| Head Inner Diameter | 8mm |
| Head Outer Diameter | 11mm |
| Item Name | Flip Top Bottle Cap |
|---|---|
| Inside Diameter | 20mm |
| Outside Diameter | 23mm |
| Height | 19mm |
| Water Pour Diameter | 3.2mm |
| Item Name | Twist Off Spout Cap |
|---|---|
| Feature | Mini Diameter |
| Usage | For Clay Mask Pack |
| Calibler | 5.5mm*4.8mm |
| Thickness | 1mm |
| Item Name | 20/410 Flip Top Bottle Cap |
|---|---|
| Material | PP Food Grade |
| Inner Diameter | 20mm |
| Outer Diameter | 23mm |
| Neck Height | 19mm |