| Item Name | Spout Closure With 20-410 Flip Top Lids |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Spout Size | 16mm Pour Size |
| Height | 3.1cm |
| Bottom Sealing Length | 4.65cm |
| Item Name | 20-410 Flip Top Cap |
|---|---|
| Material | Polypropylene Plastic |
| Inner Size | Dia 20mm |
| Outer Size | Dia 23mm |
| Height | 19mm |
| Item Name | Wet Wipe Lid Flip Top Cap |
|---|---|
| Outer Length | 109mm |
| Outer Width | 64mm |
| Inner Length | 81mm |
| Inner Width | 43.5mm |
| Item Name | Wet Cleaning Wipe Tissue Box Cap |
|---|---|
| Outer Length | 80mm |
| Outer Width | 56mm |
| Inner Length | 62mm |
| Inner Width | 36.5mm |
| Item Name | Wet Tissue Wipe Lid |
|---|---|
| Outer Length | 79.5mm |
| Outer Width | 56mm |
| Inner Length | 62mm |
| Inner Width | 36.5mm |
| Item Name | Wet Wipe Pail Lid |
|---|---|
| Outer Length | 99mm |
| Outer Width | 63.3mm |
| Inner Length | 78mm |
| Inner Width | 42mm |
| Name | Plastic Spout Bottle Cap |
|---|---|
| Advantage | Eco Friendly |
| Material | Polyethylene Grade A |
| Inner Fluidway | 12mm |
| Outer Fluidway | 14mm |
| Item Name | Plastic Bottle Spout Cap |
|---|---|
| Feature | Pilferage-proof |
| Nozzle Diameter | 16millimeter |
| Nozzle Outer Diameter | 18millimeter |
| Thickness | 1mm |
| Product Name | Plastic Spouts With Caps |
|---|---|
| Packing On | Spout Pouch Doypack |
| Material | PP/PE Material |
| Inner Diameter | 9.6mm |
| Outer Diameter | 11.6mm |
| Product Name | Plastic Spout Screw Cap |
|---|---|
| Packing On | Stand Up Pouches |
| Material | PP/PE Material |
| Inner Diameter | 16mm |
| Outer Diameter | 18mm |