| Name | Plastic Spout Screw Capping |
|---|---|
| Feature | Oval Shape Cap |
| Material | Polyethylene Recipe Grade |
| Inner Caliber | 12mm |
| Outer Caliber | 14mm |
| Product Name | Plastic Screw Spout Caps |
|---|---|
| Brand Name | CheerPack |
| Material | PP/PE Material |
| Spout Size | 15mm |
| Thickness | 1mm |
| Product Name | Double Gaps Plastic Pour Spout Caps |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Plastic Type | PE Plastic |
| Nozzle Dia | 15mm |
| Nozzle Outer Dia | 17mm |
| Item Name | Flip Top Spout Caps |
|---|---|
| Material | HDPE Spout + PP Cap |
| Water Drop Size | 16mm |
| Spout Outer Diameter | 18mm |
| Height | 31.3mm |
| Item Name | Spout Nozzle And Flip Top Cap |
|---|---|
| Material | PE Spout , PP Cap |
| Spout Pour Size | 16mm |
| Height | 31.3mm |
| Shoulder Length | 46.5mm |
| Item Name | 20-410 Bottle Caps |
|---|---|
| Material | Polypropylene Plastic |
| Inner Size | Dia 20mm |
| Outer Size | Dia 23mm |
| Height | 19mm |
| Product Name | Laundry Detergent Spout Caps |
|---|---|
| Usage | Laundry Detergent Packaging Pouch |
| Feature | Fit For Different Pouch |
| Material | PE Food Security Grade |
| Size | 10mm / 12mm / 16mm |
| Product Name | Plastic Screw Caps |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Plastic Type | PE Plastic |
| Inner Diameter | 22mm |
| Outer Diameter | 24.5mm |
| Product Name | Plastic Pour Spout With Sealing Liner |
|---|---|
| Install In | Liquid Bags |
| Outlook | Spout Caps With Seal Liner |
| Material | PE Food Grade |
| Inner Diameter | 16mm |
| Item Name | Baby Wet Cleaning Wipe Lid |
|---|---|
| Outer Length | 112.5mm |
| Outer Width | 73mm |
| Inner Length | 89mm |
| Inner Width | 53.5mm |