| Name | Stand Up Flip Top Cap Spouted Pouch |
|---|---|
| Order Type | Custom Type |
| Pouch Type | Flip Top Cap Spout Pouch |
| Feature | With Flip Top Lids |
| Print Process | Gravure Printing , Digital Printed |
| Color | Customized |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Plastic Tyle | HDPE Plastic |
| Inner Size | 16mm |
| Packing Box Size | 57*37*42cm |
| Product Name | Plastic Pour Spouts Caps |
|---|---|
| Install In | Liquid Pouch |
| Outlook | Nozzle , Sealing Ring And Caps |
| Material | PE Material |
| Inner Diameter | 1.6cm |
| Product Name | One Way Air Vent Plastic Screw Spout Caps |
|---|---|
| Application | Medical Paste Pouch |
| Screw Cap | Pattern Cutout Type |
| Material | PE Food Safety Material |
| Inner Diameter | 16mm |
| Color | Color White |
|---|---|
| Material | Food Grade PE |
| Material Grade | Food Grade Can Direct Contact With Food |
| MOQ | 100,000 Piece |
| Outer Size | 8.6 Mm |
| Product Name | 8.2mm Plastic Screwing Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Comfortable Touching |
| Color | White Color |
| Material | HDPE Plastic |
| Inner Dia | 8.2mm |
| Item Name | Plastic Spout Nozzle In Flip Top Bottle Cap |
|---|---|
| Material | HDPE Spout Nozzle + PP Cap |
| Nozzle Inner Diameter | 16mm |
| Nozzle Outer Diameter | 18mm |
| Height | 31.3mm |
| Item Name | Spout Screw Tops With Flip Top Bottle Caps |
|---|---|
| Material | Top Grade Food Gradeplastic |
| Spout Size | 16mm Inside Diameter |
| Height | 31.3mm |
| Bottom Sealing Length | 46.5mm |
| Color | Cplor Black And Color White |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Plastic Tyle | HDPE |
| Outer Size | 18mm |
| Inner Size | 16mmmeter |
| Product Name | Plastic Spouts Caps Design |
|---|---|
| Install In | Squeeze Refillable Bags |
| Outlook | Nozzle , Insurance Ring And Caps |
| Material | Polyethylene Material |
| Inner Caliber | 1.6cm |