| Color | OEM Color |
|---|---|
| Material | Polyethylene Material |
| Weight | 3.5g |
| Diameter | 8.6mm |
| Delivery | Within 7 Days After Payment |
| Material | PET /AL /PA /PE |
|---|---|
| Thickness | 150C |
| Cap Style | Spout Cap |
| Spout Diameter | 8.6mm,9.6mm,12mm,16mm, Ect |
| Bag Size | According To Custom |
| Item Name | Plastic Spout Cap |
|---|---|
| Feature | Corrosion Proof |
| Type | Spout , Sealing Ring And Cap |
| Material | PE Corrosion Proof Grade |
| Inner Diameter | 16mm |
| Material | PET /AL /PA /PE |
|---|---|
| Thickness | 150C |
| Cap Style | Spout Cap |
| Spout Diameter | 8.6mm,9.6mm,12mm,16mm, Ect |
| Bag Size | According To Custom |
| Item Name | Twist Off Flip Spout Cap |
|---|---|
| Application | Small Capacity Pouch |
| Characteristic | Twist Off / Flip |
| Calibler | 5.5mm*4.8mm |
| Thickness | 1mm |
| Item Name | Plastic Disc Flip Top Cap |
|---|---|
| Inner Diameter | 24mm |
| External Diameter | 27mm |
| Neck Height | 18mm |
| Vent Hole Diameter | 3mm |
| Item Name | Flip Top Cap Dispensing Bottle Caps |
|---|---|
| Neck Inner Diameter | 20mm |
| Neck Outer Diameter | 23mm |
| Total Height | 19mm |
| Vent Hole Diameter | 3.2mm |
| Item Name | Aluminum Plastic Tubes Head |
|---|---|
| Processing Method | Injection Plastic Molding |
| Tube Dia | Use On φ35mm Soft Tube |
| Material | PE Food Grade Plastic |
| Top Inner Diameter | 8mm |
| Item Name | Plastic Tube Head |
|---|---|
| Application | Used On Laminated Tube |
| Head Material | PE Food Grade Plastic |
| Nozzle Inner Diameter | 8.5mm |
| Nozzle Outer Diameter | 11.5mm |
| Item Name | Flip Top Cap |
|---|---|
| Inside Diameter | 24mm |
| Outside Diameter | 27mm |
| Height | 22mm |
| Vent Hole Diameter | 3mm |