| Product Name | Liquid Pouch Bags |
|---|---|
| Material | Aluminum Foil |
| Industrial Use | Diverse Field |
| Use | Liquid Packaging |
| Feature | With Spout Cap |
| Product Name | Spout Pouch |
|---|---|
| Pouch Material | Aluminum Foil |
| Brand Name | Cheer Pack |
| Use | Fluid Soap Package |
| Feature | Customized Spout Caps |
| Product Name | Pour Spout Caps |
|---|---|
| Usage | Biodegradable Soft Reusable Pouch |
| Feature | Have Theft-proof Ring |
| Material | PPplastic , No Plasticizer |
| Inner Vent | 9.6millimeter |
| Color | White And Blue,accpet Custom Made |
|---|---|
| Material | Polyethylene Plastic |
| Hot Seal Size | 4.4cm |
| Diameter Size | Inner 16mm |
| Filling Machine | Automatic Filling Machine, Semi-automatic Filling Machine |
| Color | Full White Color Are Accept |
|---|---|
| Material | 100% Food Grade Material Polyethylene |
| Packing | Spout 7600pce/box, Cap 11500pcs/box |
| Inner Diameter | 9.6 Milimeter |
| Outer Diameter | 11.6 Milimeter |
| Color | Customized Colors,light Grey And White |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Material | HDPE Plastic |
| Inner Diameter | 12 Milimeter |
| Outer Diameter | 14 Milimeter |
| Material | Food Great Material PE |
|---|---|
| Color | Any Color ,Plastic Spout Caps Can Be Customed Color |
| Use | Stand Up Pouch |
| Inner Diameter | 16mm |
| Company | Factory In Guangzhou |
| Color | Black Cap White Spout |
|---|---|
| Material | Polyethylene Plastic |
| Cap Style | Round Type Cap |
| Inner Diameter | 12mm |
| Outer Diameter | 14mm |
| Color | Customized |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Plastic Tyle | HDPE Plastic |
| MOQ | 100,000pcs |
| Inner Size | 9.6 Millimeter |
| Color | Color White |
|---|---|
| Material | Food Grade PE |
| Material Grade | Food Grade Can Direct Contact With Food |
| MOQ | 100,000 Piece |
| Outer Size | 8.6 Mm |