| Spout Cap Color | All Color Are Accpet, White, Red, Black Ect. |
|---|---|
| Material | Direct Contact With Food 100% New Plastic PE Material |
| Product Name | New Style Inner Diameter 9.6 Milimeter Plastic Pour Spout Caps Manufacturer |
| Inner Diameter | 0.96cm |
| Outer Diameter | 1.16cm |
| Color | According To The Customer's Request |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Material | HDPE Food Grade |
| Size | Inner Diameter 9.6 Milimeter,outer 11.6 Milimeter |
| Feature | Non Spill |
| Color | Cplor Black And Color White |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Plastic Tyle | HDPE |
| Outer Size | 11.6 Millimeter |
| Inner Size | 9.6 Millimeter |
| Color | Color White |
|---|---|
| Material | Plastic PE |
| Material Grade | Food Grade |
| Outer Size | 14mm |
| Inner Size | 12mm |
| Color | Color White,customied |
|---|---|
| Material | Plastic HDPE PE |
| Material Grade | Food Grade Can Direct Contact With Food |
| Heat Seal Size | 25 Mm |
| Outer Size | 8.6 Mm |
| Color | Pour Spout Cap Color Accept Custom Design |
|---|---|
| Material | 100% New Food Grade Plastic |
| Plastic Type | Polyethylene |
| Inner Diameter | 9.6mm |
| Outer Diameter | 11.6mm |
| Product Name | Pour Spout Caps |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Plastic Type | PP/PE Plastic |
| Spout Dia | 15mm |
| Spout Out Dia | 17mm |
| Name | Flip Dispensing Cap Spout Pouch Packaging |
|---|---|
| Supply Type | Personalized |
| Pouch Type | Flip Top Caps On |
| Feature | With 20 410 Flip Dispensing Cap |
| Print Process | Gravure Printing , Digital Printed |
| Color | In Stock White Color,all Color Is Accept |
|---|---|
| Material | Plastics |
| Plastic Type | New Polyethylene |
| Inner Diameter | 1.6 Centimeter |
| Outer Diameter | 1.8 Centimeter |
| Product Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Install On | Beverage Doypack |
| Material | PE Material |
| Inner Caliber | 1.6cm |
| Outer Caliber | 1.8cm |