| Color | Primary Color, Can Be Customed |
|---|---|
| Material | Polyethylene, Food Grade Material |
| Feture | 100% Seal |
| Can Bera Temperature | 83 Degrees |
| Use | The Plastic Pouch Or Bag Which Need To Never Leak |
| Color | White And Black |
|---|---|
| Material | PE Plastic |
| Feture | Nozzle Cap |
| Quantity | Accept Small Order |
| Usage | Stand Up Hair Gream Pouch |
| Color | Customized Color |
|---|---|
| Material | Plastic HDPE |
| Cap Style | Spout Doypack |
| Inner Diameter | 1.2cm |
| Outer Diameter | 1.4cm |
| Color | Any Color Is Ok |
|---|---|
| Material | Plastic HDPE PE |
| Material Grade | Food Grade |
| Heat Seal Size | 52mm (millimeter) |
| Outer Size | 18 Mm (millimeter) |
| Product Name | Pour Spout Cover |
|---|---|
| Feature | With Aluminum Foil Sealing Gasket |
| Function | 100% Tightness |
| Material | PE Recipe Grade |
| Inner Caliber | 1.6centimeter |
| Color | Color White,customied |
|---|---|
| Material | Plastic HDPE PE |
| Material Grade | Food Grade Can Direct Contact With Food |
| Heat Seal Size | 25 Mm |
| Outer Size | 8.6 Mm |
| Product Name | Liquid Spout Bags Custom |
|---|---|
| Pouch Material | PET/NY/PE |
| Brand Name | Cheer Pack |
| Spout Material | PE Receipe Grade |
| Print Process | Gravure Printing |
| Product Name | Sealing Up Baby Food Pouch Caps |
|---|---|
| Packing On | Baby Food Pouch |
| Plastic Type | PE Food Grade , Non Toxic |
| Inner Caliber | 16mm |
| Outer Caliber | 18mm |
| Item Name | Pour Spout Caps |
|---|---|
| Name2 | Plastic Pour Spout Cap |
| Material | PP Plastic |
| Inner Dia | 12mm |
| Outer Dia | 14mm |
| Material | Food Grade Material PE |
|---|---|
| Color | You Can Coutomed The Plastic Spout Cap Color |
| Use | Laundry Bag Pouch |
| Inner Diameter | 16mm |
| Outer Diameter | 18mm |