| Product Name | Creative Pour Spout Caps |
|---|---|
| Plastic Type | PE Food Grade |
| Inner Diameter | 12mm |
| Outer Diameter | 14mm |
| Thickness | 1mm |
| Name | Pour Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Excellent Durability |
| Material | Polyethylene Food Grade |
| Inner Dia | 12mm |
| Outer Dia | 14mm |
| Name | Stand Up Pouch With Spout |
|---|---|
| Pouch Material | PET/AL/PE Or Custom |
| Spout Material | HDPE Food Grade Plastic |
| Feature | High Barrier |
| Print Process | Gravure Printing |
| Color | Primary Color, Can Be Customed |
|---|---|
| Material | Polyethylene, Food Grade Material |
| Feture | 100% Seal |
| Can Bera Temperature | 83 Degrees |
| Use | The Plastic Pouch Or Bag Which Need To Never Leak |
| Color | Color Accept OEM |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Plastic Type | PE |
| Size | Inner Diameter 8.6mm |
| Outer Diameter | 10.5mm |
| Material | PET /AL /PA /PE |
|---|---|
| Thickness | 150C |
| Cap Style | Spout Cap |
| Spout Diameter | 8.6mm,9.6mm,12mm,16mm, Ect |
| Bag Size | According To Custom |
| Color | Black Color And White Color |
|---|---|
| Material | Polyethylene Material |
| Inner Diameter | 9.6mm |
| Outer Daimete | 11.6mm |
| Heat Seal Size | 44mm |
| Color | Black Color |
|---|---|
| Material | Food Grade Polyethylene Plastic |
| Cap Style | Plastic Spout Cap |
| Inner Diameter | 0.4cm |
| Outer Diameter | 0.6cm |
| Color | Color Blue And White |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Plastic Tyle | Food Grade Material PE |
| Outer Size | 7 Millimeter |
| Inner Size | 5 Millimeter |
| Name | Plastic Screw Caps |
|---|---|
| Caps Size | φ13mm×15.5mm |
| Spout Inner Dia | φ8.6mm |
| Spout Outer Dia | φ10.5mm |
| Feature | Double Gap |