| Color | Accept Customized Color |
|---|---|
| Material | Plastic Polyethylene |
| Inner Diameter | 9.6 Millimeter |
| Outer Diameter | 11.6 Millimeter |
| Heat Seal Size | 44 Millimeter |
| Product Name | Pour Spout Cap |
|---|---|
| Function | Used For Sugar Packing Bag |
| Comprise | Spout And Cap |
| Material | PE Food Grade |
| Inner Diameter | 16mm |
| Product Name | Plastic Liquor Pour Spouts |
|---|---|
| Packing On | Detergent Laundry Liquid Doypack |
| Material | PP/PE Material |
| Inner Diameter | 12mm |
| Outer Diameter | 14mm |
| Product Name | Screw On Pour Spouts |
|---|---|
| Sealed On | Liquid Spout Bags |
| Feature | Leak Proof |
| Material | PE Sanitary Grade |
| Inner Diameter | 9.6mm |
| Product Name | Plastic Pour Spout |
|---|---|
| Usage | 300ML Liquid Flexible Bags |
| Feature | Leak Proof |
| Material | PP/PE Plastic |
| Water Vent | 9.6mm |
| Product Name | Spout And Cap With Sealing Liner |
|---|---|
| Used For | Standing Jelly Bag |
| Function | Protect Products From Oxidate |
| Material | PE Plastic Food Grade |
| Inner Diameter | 16mm |
| Product Name | Liquor Water Pour Spout Caps |
|---|---|
| Install In | Triangle Compound Bag |
| Comprise | Nozzle And Cap |
| Material | PE Food Grade |
| Inner Diameter | 16mm |
| Product Name | Cap On Pour Spouts |
|---|---|
| Packing On | Compound Soft Package Bag |
| Material | PP/PE Material |
| Inner Diameter | 5mm |
| Outer Diameter | 6.3mm |
| Name | Plastic Pour Caps |
|---|---|
| Name2 | Seal Liner Spout Caps |
| Function | Closure With Aluminum Sealing Foil |
| Material | PE Recipe Material |
| Spout Size | φ16mm*18mm |
| Product Name | Doypack Bags With Spout |
|---|---|
| Structure Material | PET+AL+PE |
| Spout Size | 16mm/18mm/20mm |
| Feature | With Handle |
| Surface Handling | Gravure Printing |