| Inner And Outer Diameter | 0.86cm, 1.05cm |
|---|---|
| Hot Seal Size | 33mm |
| Weight | Spout 1.9g,Cap 1.29g |
| Bear Temperature | 83° |
| Color | Red Color,can Be Customed Any Color |
| Color | Green Color |
|---|---|
| Material | Polyethylene Plastic |
| Cap Style | No Cap Style |
| Inner Diameter | 22mm |
| Outer Diameter | 25mm |
| Product Name | Innovation Plastic Pour Spout Caps |
|---|---|
| Combine On | Hair Styling Paste Doypack |
| Material | PP/PE Material |
| Inner Diameter | 12mm |
| Outer Diameter | 14mm |
| Color | Any Color Is Available,accept OEM |
|---|---|
| Material | Polyethylene Plastic |
| Cap Style | Pour Spout Cap |
| Inner Diameter | 0.4cm |
| Outer Diameter | 0.6cm |
| Color | Customized |
|---|---|
| Material | Plastic PE |
| Inner Diameter | 9.6 Centimeter (4.5mm) |
| Outer Diameter | 1.8 Centimeter (5.4mm) |
| OEM Service | Accept |
| Color | Customized |
|---|---|
| Material | Plastic Polyethylene (PE) |
| Inner Diameter | 5 Millimeter |
| Outer Diameter | 7 Millimeter |
| Heat Seal Size | 25 Millimeter |
| Material | PET /AL /PA /PE |
|---|---|
| Thickness | 150C |
| Cap Style | Spout Cap |
| Spout Diameter | 8.6mm,9.6mm,12mm,16mm, Ect |
| Bag Size | According To Custom |
| Product Name | Plastic Pour Spout Caps |
|---|---|
| Packing On | All Kinds Of Soft Bags |
| Material | PE Recipe Material |
| Inner Diameter | 5 Millimeter |
| Outer Diameter | 6.3 Millimeter |
| Name | Food Pouch Tops |
|---|---|
| Feature | With Sealing Liner |
| Function | 100% Tightness |
| Material | Polyethylene |
| Spout Size | φ16mm*18mm |
| Color | White, Accept Customed |
|---|---|
| Material | Polyethylene Plastic |
| Cap Style | Breathable Nozzle Cover |
| Inner Diameter | 16 Millimeter |
| Outer Diameter | 18 Millimeter |