| Color | White |
|---|---|
| Material | PE Plastic |
| Inner Diameter | 16 Mm |
| Outter Daimeter | 18mm |
| Custom Order | Accept |
| Material | PET /AL /PA /PE |
|---|---|
| Thickness | 150C |
| Cap Style | Spout Cap |
| Spout Diameter | 8.6mm,9.6mm,12mm,16mm, Ect |
| Bag Size | According To Custom |
| Item Name | Plastic Pour Spouts |
|---|---|
| Item Code | X-016 |
| Inner Diameter | 1.6cm |
| Outer Diameter | 1.8cm |
| Heat Seal Size | 5.2cm |
| Name | Breathable 16mm Spout Cap PE Material White Black Color Injection Modeling |
|---|---|
| Inner Diameter | 16mm |
| Outer Diameter | 18mm |
| Material | PE |
| Color | White , Black |
| Product Name | Liquor Pour Spout Caps |
|---|---|
| Assemble On | All-round Flexible Bag |
| Feature | Easy Open |
| Material | PE Plastic |
| Inner Diameter | 9.6millimeter |
| Product Name | Liquor Pour Spouts |
|---|---|
| Packing On | Laminated Bag |
| Material | Food Grade A |
| Inner Diameter | 5mm |
| External Diameter | 6.3mm |
| Product Name | Pour Spout Caps |
|---|---|
| Performance | Leak Proof |
| Material | PE Food Grade |
| Inner Dia | 5 Millimeter |
| Outer Dia | 6.3 Millimeter |
| Color | Customized |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Plastic Tyle | Polyethylene |
| MOQ | 100,000pcs |
| Outer Size | 11.6 Millimeter |
| Color | Customized |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Plastic Tyle | Polyethylene |
| Outer Size | 14 Millimeter |
| Inner Size | 12 Millimeter |
| Color | Color White,customied |
|---|---|
| Material | Plastic HDPE PE |
| Material Grade | Food Grade |
| Heat Seal Size | 49mm (millimeter) |
| Outer Size | 17 Mm (millimeter) |