| Material | Plastic |
|---|---|
| Plastic Tyle | Polyethylene |
| MOQ | 100,000pcs |
| Outer Size | 1.4 Centimeter |
| Inner Size | 1.2 Centimeter |
| Color | Color White,customied |
|---|---|
| Material | Plastic HDPE PE |
| Material Grade | Food Grade |
| Heat Seal Size | 49mm |
| Outer Size | 17 Mm |
| Color | Customized Colors |
|---|---|
| Material | Plastics |
| Plastic Type | 100% New Polyethylene |
| Inner Diameter | 9.6mm |
| Outer Diameter | 11.6mm |
| Product Name | Spout Top On Liquid Bags |
|---|---|
| Material | Laminated , Aluminum |
| Brand Name | Cheer Pack |
| Usage | Daily Chemical Industry |
| Feature | Barrier |
| Product Name | Liquid Hand Soap Spout Bags |
|---|---|
| Bags Material | Laminated |
| Brand Name | Cheer Pack |
| Spout Material | PE Receipe Grade |
| Feature | With Spout Cap |
| Color | White |
|---|---|
| Material | PE Plastic |
| Inner Diameter | 1.6cm |
| Outter Daimeter | 1.8cm |
| Custom Order | Accept Custom Order |
| Color | Customized |
|---|---|
| Material | Plastic Polyethylene (PE) |
| Inner Diameter | 5 Mm |
| Outer Diameter | 7 Mm |
| Heat Seal Size | 25 Mm |
| Color | Customized |
|---|---|
| Material | Plastic Polyethylene (PE) |
| Inner Diameter | 16mm (millimeter) |
| Outer Diameter | 18mm ((millimeter) |
| Heat Seal Size | 52mm (millimeter) |
| Color | Black Color |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Plastic Type | PE Food Grade |
| Diameter | Inner Diameter 16 Milimeter |
| Application Area | Plastic Pour Spout Cap For Stand Up Doypack |
| Product Name | Liquid Spout Packaging Bags |
|---|---|
| Pouch Material | PET/AL/NY/PE |
| Brand Name | Cheer Pack |
| Spout Material | PE Receipe Grade |
| Print Way | Gravure Printing |