| Diameter | 0.55*0.48cm |
|---|---|
| Hot Seal Size | 22mm |
| Weight | 1g |
| Feature | One - Piece Twist Cap |
| Color | White Color And Customed Color |
| Custom Order | Accepted |
|---|---|
| Type | Spouted Pouch |
| Color | Customized |
| Size | Customized |
| Application | Personal Care, Olive Oil, Lubricating Oil, Drink Etc, Skin Care |
| Name | Stand Up Spout Pouch |
|---|---|
| Pouch Material | Laminated |
| Sealing&handle | Spout Corner |
| Outlook | Pouch With 16mm Spout |
| Print Process | Gravure / Digital Printing |
| Color | Customed |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Plastic Tyle | Food Grade Material PE |
| Outer Size | 0.7 Centimeter (7mm) |
| Inner Size | 0.5 Centimeter (5mm) |
| Color | Different Color |
|---|---|
| Material | PE |
| Contact Food | Direct Contact With Food |
| Heat Seal Size | 5.2 Centimeter |
| Outer Size | 1.8 Centimeter |
| Color | Primary Colors, Colorful |
|---|---|
| Material | Plastic Polyethylene |
| Spout Caps Sample | Many Kinds Style Spout Caps Free Sample Available |
| MOQ | 100 Thousand Piece Spout Caps |
| Application Area | Stand Up Pouch, Plastic Pouch, Doypack |
| Name | Flip Top Liquid Spout Stand Up Bags |
|---|---|
| Capacity | 250ML |
| Seal Type | Spout + Flip Top Cap |
| Feature | With Flip Top Lids |
| Print Process | Gravure Printing , Digital Printed |
| Color | White |
|---|---|
| Material | Plastic PE |
| Spout Type | Screw Cap |
| Logo Printing | Not Offer |
| Inner Diameter | 5 Millimeter |
| Color | OEM |
|---|---|
| Material | PE |
| Inner Diameter | 15mm |
| Outer Diameter | 17mm |
| Heat Seal Size | 49mm |
| Name | Doypack With Spout |
|---|---|
| Pouch Material | PET/NY/PE,PET/AL/NY/PE Or Customized |
| Spout Material | Food Grade Plastic |
| Feature | Ziplockk And Spout Top |
| Print Process | Gravure Printing |