| Brand Name | Cheer Pack |
|---|---|
| Product Name | Spout Pouch Sealing Machine |
| Application | Press Nozzle |
| Driven Type | Semi Automatic / Manual |
| Power | 1800W |
| Inner And Outer Diameter | 0.86cm, 1.05cm |
|---|---|
| Hot Seal Size | 33mm |
| Weight | Spout 1.9g,Cap 1.29g |
| Bear Temperature | 83° |
| Color | Red Color,can Be Customed Any Color |
| Spout Cap Color | All Color Are Accpet, White, Red, Black Ect. |
|---|---|
| Material | Direct Contact With Food 100% New Plastic PE Material |
| Product Name | New Style Inner Diameter 9.6 Milimeter Plastic Pour Spout Caps Manufacturer |
| Inner Diameter | 0.96cm |
| Outer Diameter | 1.16cm |
| Product Name | Spout And Cap With Sealing Liner |
|---|---|
| Used For | Standing Jelly Bag |
| Function | Protect Products From Oxidate |
| Material | PE Plastic Food Grade |
| Inner Diameter | 16mm |
| Product Name | Creative Pour Spout Caps |
|---|---|
| Plastic Type | PE Food Grade |
| Inner Diameter | 12mm |
| Outer Diameter | 14mm |
| Thickness | 1mm |
| Color | Customized |
|---|---|
| Material | Plastic Polyethylene (PE) |
| Inner Diameter | 5 Mm |
| Outer Diameter | 7 Mm |
| Heat Seal Size | 25 Mm |
| Color | Green Color |
|---|---|
| Material | Polyethylene Plastic |
| Cap Style | No Cap Style |
| Inner Diameter | 22mm |
| Outer Diameter | 25mm |
| Color | White, Accept Customed |
|---|---|
| Material | Polyethylene Plastic |
| Cap Style | Breathable Nozzle Cover |
| Inner Diameter | 16 Millimeter |
| Outer Diameter | 18 Millimeter |
| Color | Customized |
|---|---|
| Material | Plastic Polyethylene (PE) |
| Inner Diameter | 5 Millimeter |
| Outer Diameter | 7 Millimeter |
| Heat Seal Size | 25 Millimeter |
| Brand Name | Cheer Pack |
|---|---|
| Product Name | Plastic Spout Sealing Machine |
| Application | Plastic Spout Cap Bags |
| Driven Type | Semi Automatic / Manual |
| Power | 2400W |