| Material | PET /AL /PA /PE |
|---|---|
| Thickness | 150C |
| Cap Style | Spout Cap |
| Spout Diameter | 8.6mm,9.6mm,12mm,16mm, Ect |
| Bag Size | According To Custom |
| Material Structure | PET/PE,PET/OPP+VMPET+LLDPE,PA.NY.PE,LLDPE,PET+NY+PE |
|---|---|
| Custom Order | Accept,available |
| Industrial Use | Food,Beverage,Baby Food/Liquid/Beverage/Juice/Drink/Water/Wine/Sauce/Detergent |
| Sealing | Spout Top,Heat Seal |
| Surface Handling | Gravure Printing |
| Product Name | Spout Pouch |
|---|---|
| Pouch Material | PET/AL/NY/PE, PET/AL/PE |
| Key Words | Pouch Package With Spout |
| Spout Width | 41mm |
| Print Way | Gravure Printing |
| Brand Name | Cheer Pack |
|---|---|
| Item Name | Stand Up Pouch Sealing Packing Machine |
| Application | Sealing Spout On Pouch |
| Driven Type | Semi Automatic / Manual |
| Power | 1800W |
| Name | Stand Up Flip Top Cap Spouted Pouch |
|---|---|
| Order Type | Custom Type |
| Pouch Type | Flip Top Cap Spout Pouch |
| Feature | With Flip Top Lids |
| Print Process | Gravure Printing , Digital Printed |
| Color | Color White |
|---|---|
| Material | Plastic PE |
| Material Grade | Food Grade |
| Outer Size | 14mm |
| Inner Size | 12mm |
| Color | Primary Color, Can Be Customed |
|---|---|
| Material | Polyethylene, Food Grade Material |
| Feture | 100% Seal |
| Can Bera Temperature | 83 Degrees |
| Use | The Plastic Pouch Or Bag Which Need To Never Leak |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Use | Stand Up Pouch Spout Cap Sealing |
| Size | 450*350*410mm |
| Weight | 25kg |
| Packing Size | 550*450*500mm |
| Item Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Food Grade Plastic |
| Type | Spout And Cap |
| Material | PE Food Grade Material |
| Inner Diameter | 16mm |
| Product Name | Stand Up Pouch Spout Top |
|---|---|
| Packing On | Detergent Laundry Liquid Doypack |
| Material | PE Food Grade |
| Internal Diameter | 12Millimeter |
| External Diameter | 14Millimeter |