| Material | Food Great Material PE |
|---|---|
| Color | Any Color ,Plastic Spout Caps Can Be Customed Color |
| Use | Stand Up Pouch |
| Inner Diameter | 16mm |
| Company | Factory In Guangzhou |
| Packaging Details | Carton Box. |
|---|---|
| Delivery Time | 20 working days |
| Payment Terms | T/T, PayPal, Western Union |
| Supply Ability | 2,000,000 pieces per month |
| Place of Origin | Guangzhou China |
| Product Name | 16mm Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Have Double Gaps |
| Material | PP/PEmaterial |
| Inner Diameter | 16mm |
| Outer Diameter | 18mm |
| Color | Customsize Color,White Color In Stock |
|---|---|
| Material | Full 100% New Plastic |
| Plastic Type | Polyethylene Food Grade |
| Inner Diameter | Plastic Sputs Inner Diameter Is 8.6 Cm |
| Outer Diameter | Spout Caps Outer Diameter Is 10.6cm |
| Color | White Color And Customsize Color |
|---|---|
| Material | 100% New Plastic |
| Plastic Type | Polyethylene Material |
| Inner Diameter | Inner 8.6mm |
| Outer Diameter | Outer 10.6mm |
| Name | Hand Washing Sanitizer Liquid Pouch |
|---|---|
| Pouch Material | PET/PA/PE, Aluminum Foil |
| Sealing&handle | With Dispense Flip Open Spout |
| Bag Type | Stand Up Spout Pouch |
| Print Process | Gravure Printing |
| Color | Black Color And White Color |
|---|---|
| Material | Polyethylene Material |
| Inner Diameter | 9.6mm |
| Outer Daimete | 11.6mm |
| Heat Seal Size | 44mm |
| Color | Pink Color |
|---|---|
| Material | Material Polyethylene |
| Inner Diameter | 9.6mm |
| Outer Daimete | 11.6mm |
| Heat Seal Size | 44mm |
| Color | White Color And Blaco Color |
|---|---|
| Material | 100% New Polyethylene |
| Weight | Spout 2.0g, Cap 1.5g |
| Packing | Spout 7600pcs/box, Cap 11500pcs/box |
| Iterm NO. | X-008 |
| Supply Alility | 1,000,000pcs Per Month |
|---|---|
| Payment Terms | TT, Western Union And So On. |
| Color | Gray Color |
| Material | PE |
| Heat Seal Size | 0.36cm |