| Color | White |
|---|---|
| Material | PE |
| Cap Style | Twist Off Cap |
| Size | 5.5*4.8mm |
| Custom Order | Accept |
| Color | White Color, Or Any Color |
|---|---|
| Material | PE |
| Inner Diameter | 0.96 Centimeter |
| Outter Daimeter | 1.16 Centimeter |
| Hot Seal Size | 4.4 Centimeter |
| Color | All Color |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Material | Plastic 100% Foof Grade HDPE |
| Size | Inner Diameter 16mm*outer 18mm |
| Feature | Non Spill |
| Product Name | Chemical Spout Caps |
|---|---|
| Install In | Chemical Composible Bag |
| Comprise | Nozzle , Sealing Ring And Cap |
| Material | Corrosion Proof PE Material |
| Inner Diameter | 16mm |
| Item Name | Versatile Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Versatile ,multifunction |
| Type | Spout And Cap |
| Material | PE Sanitary Grade |
| Inner Diameter | 16mm |
| Product Name | Cap On Spout |
|---|---|
| Packing On | Skin Care Pouch |
| Material | PE Plastic Material |
| Inner Diameter | 5mm (Five Millimeter ) |
| Outer Diameter | 6.3mm |
| Product Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Usage | Clay Paste Package Bags |
| Feature | Non Spill |
| Material | HDPE Plastic |
| Inner Diameter | 16mm/18mm |
| Product Name | Press And Shake Bottle Cap |
|---|---|
| Usage | Vitamin Powder Pack |
| Material | PP Food Grade A |
| Thickness | 0.6mm |
| Peformance | Innovocation Drink |
| Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Anti-corrosion |
| Advantage | Excellent Durability |
| Material | HDPE Plastic |
| Inner Size | 16mm |
| Name | Plastic Nozzle Cap With Spout |
|---|---|
| Caps Size | φ20mm×23mm |
| Spout Size | φ16mm×18mm |
| Material | PE Plastic |
| Feature | Colorful |