| Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Caps Size | φ20mm×23mm |
| Spout Inner Dia | φ16mm |
| Spout Outer Dia | φ18mm |
| Feature | Colorful |
| Product Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Feature | With Foil Liners And Seals |
| Advantage | Tight Sealing Up |
| Material | PE Food Grade |
| Spout Diameter | 4-20mm |
| Item Name | Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Application | Skin Care Doypack |
| Plastic Type | Food Grade A |
| Inner Caliber | 5milimeter |
| Outer Caliber | 6.3mm |
| Item Name | Plastic Pour Spouts |
|---|---|
| Material | PE |
| Inner Diameter | 16mm |
| Outer Diameter | 18mm |
| Thickness | 1mm |
| Product Name | Medium Size Plastic Nozzle With Cover |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Call | Plastic Spout Caps |
| Inner Diameter | 22mm |
| Outer Diameter | 24.5mm |
| Name | Baby Food Pouch Spout Caps |
|---|---|
| Caps Size | φ13mm×15.5mm |
| Spout Inner Dia | φ8.6mm |
| Spout External Dia | φ10.5mm |
| Feature | Food Grade Admit |
| Item Name | Plastic Spout Screw Nozzle Caps |
|---|---|
| Application | Press Sealed On Doypack |
| Plastic Type | Food Grade A |
| Inner Dia | 5mm |
| Outer Dia | 6.3mm |
| Name | Innovation Oval Plastic Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Peculiar Type |
| Material | PE Plastic |
| Inner Diameter | 12mm |
| Outer Diameter | 14mm |
| Product Name | Plastic Spout Caps For Sauce Jams |
|---|---|
| Application | Sauce Jams Flexible Spout Bags |
| Outlook | Spout , Screw Caps , Anti-stealing Ring |
| Material | PE Sanitary Grade Material |
| Inner Diameter | 9.6mm/10mm |
| Product Name | Plastic Double Gaps Suction Nozzle With Cap |
|---|---|
| Packing On | Spout Pouch |
| Material | Polyethylene Material |
| Inner Diameter | 9.6mm |
| Outer Diameter | 11.6mm |