| Product Name | Plastic Spout Closure |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Name2 | Plastic Spout Caps |
| Inner Diameter | 22mm |
| Outer Diameter | 24.5mm |
| Diameter | 0.55*0.48cm |
|---|---|
| Hot Seal Size | 22mm |
| Weight | 1g |
| Feature | One - Piece Twist Cap |
| Color | White Color And Customed Color |
| Color | Primary Color |
|---|---|
| Material | Plastic Polyethylene |
| Inner Diameter | 5mm |
| Outer Daimete | 7mm |
| Heat Seal Size | 25mm |
| Color | White, Accept Customed |
|---|---|
| Material | Polyethylene Plastic |
| Cap Style | Breathable Nozzle Cover |
| Inner Diameter | 16 Millimeter |
| Outer Diameter | 18 Millimeter |
| Color | White |
|---|---|
| Material | PE Plastic |
| Inner Diameter | 16 Mm |
| Outter Daimeter | 18mm |
| Custom Order | Accept |
| Material | PET /AL /PA /PE |
|---|---|
| Thickness | 150C |
| Cap Style | Spout Cap |
| Spout Diameter | 8.6mm,9.6mm,12mm,16mm, Ect |
| Product Name | Different Styles Plastic Liquid Spout Bags For Packaging Laundry Liquid |
| Product Name | White Spout Top Caps |
|---|---|
| Sealing On | Laminated Pouches |
| Formation | Nozzle , Insurance Ring And Spout Cap |
| Material | PE Receipe Material |
| Inner Diameter | 1.6cm |
| Item Name | Recipe Capsule Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Recipe Capsule |
| Type | Spout , Sealing Loop And Cover |
| Material | PE Grade |
| Inner Diameter | 1.6cm |
| Product Name | Pilfer Proof Spout Caps |
|---|---|
| Covers For | Laundry Liquid Pouch |
| Outlook | Have Plifer Proof Ring |
| Material | PE Eco Friendly Material |
| Inner Caliber | 1.6 Centimeter |
| Name | Baby Food Pouch Caps |
|---|---|
| Caps Size | φ20×23mm |
| Spout Size | φ16mm×18mm |
| Material | HDPE Food Grade |
| Feature | Convenient Rotation |