| Name | Plastic Screw Caps |
|---|---|
| Caps Size | φ13mm×15.5mm |
| Spout Inner Dia | φ8.6mm |
| Spout Outer Dia | φ10.5mm |
| Feature | Double Gap |
| Product Name | Flexible Packaging Bag Spout Caps |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Total Height | 34.3mm |
| Inner Diameter | 22mm |
| Outer Diameter | 24.5mm |
| Name | Plastic Spout Covers |
|---|---|
| Caps Size | φ13mm×15.5mm |
| Spout Inner Dia | φ8.6mm |
| Spout Outer Dia | φ10.5mm |
| Feature | Anti Theft |
| Product Name | Plastic Spout Closure |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Name2 | Plastic Spout Caps |
| Inner Diameter | 22mm |
| Outer Diameter | 24.5mm |
| Product Name | Spout Cover Screw Cap |
|---|---|
| Feature | Double Gaps |
| Material | PEmaterial |
| Inner Diameter | 16millimeter |
| Outer Diameter | 18millimeter |
| Product Name | Compostable Spout Cap |
|---|---|
| Application | Various Flexible Spout Pouch |
| Outlook | Single Gap |
| Material | PE Food Safety Material |
| Inner Diameter | 9.6mm |
| Material | PET /AL /PA /PE |
|---|---|
| Thickness | 150C |
| Cap Style | Spout Cap |
| Spout Diameter | 8.6mm,9.6mm,12mm,16mm, Ect |
| Bag Size | According To Custom |
| Item Name | Easy Open Pour Spout Caps |
|---|---|
| Feature | Non Toxic , Tasteless |
| Type | Nozzle , Cap Cover |
| Material | PE Sanitary Material |
| Inner Diameter | 16mm |
| Product Name | Nutrient Cap |
|---|---|
| Usage | Vitamin Drink Packaging |
| Usage Method | Press & Shake |
| Plastic Thickness | 0.6mm |
| Feature | Innovation New |
| Product Name | PP Baby Food Pouch Tops Spout |
|---|---|
| Brand Name | Cheer Pack |
| Plastic Type | PP/PE Plastic |
| Nozzle Inside Dia | φ15mm |
| Nozzle Outside Dia | φ17mm |